banner

Somabeja

SOMABEJA

Kopējā informācija

Jauns kūrorta rajons 45 km attālumā no Hurgadas lidostas. Šeit nav absolūti nekādu pilsētu un ciematu, ir tikai viesnīcas, veikali, bāri un restorāni, ko ieskauj tuksnesis, jūra un kalni. Smilšainas baltas pludmales, koraļļu rifi, piecu zvaigžņu viesnīcas un augsts apkalpošanas līmenis – viss ir šeit, lai pavadītu perfektu atvaļinājumu un brīvdienas. Lielākais talasoterapijas centrs valstī piedāvā dažāda veida masāžas un hidroterapiju.

Somabeja – ir no vēja aizsargāti līči, plašas smilšainas pludmales un bagātīgi koraļļu rifi. Šī ir vieta greznām brīvdienām, tāpēc gandrīz visām Somabejas viesnīcām ir augstākā zvaigžņu kategorija. Šeit ir pārstāvēti gandrīz visi labākie viesnīcu ķēžu zīmoli.

5 zvaigžņu viesnīcām ir plašas zaļās zonas un infrastruktūras, kas ļauj atvaļinājuma laikā nekur nedoties. Ap kūrortu ir nepārtraukts tuksnesis, tāpēc jūs varat doties tikai uz Hurgadu.

Klimats un pludmale

Laikapstākļi Somabejas līcī ļauj sauļoties un peldēt visu gadu, bet patīkams gaisa un jūras temperatūras līdzsvars tiek sasniegts aprīļa vidū. Somabejas pludmale ir smilšaina ar ērtu un mērenu ieeju ūdenī, kā arī gariem pontoniem. Vislielāko interesi rada zemūdens ala pie Abu Soma rifa. Šeit var redzēt barakudas, rajas, rifu haizivis, murēnas. 

Ekskursijas 

Ceļojums uz 16. gadsimta Osmaņu cietoksni El Quseir ieinteresēs fortu ēku cienītājus. Tiem, kas vēlas iepazīties ar beduīnu dzīvi, tiks uzaicināti uz vakariņām un izrādi ciematā tuksneša vidū. No jebkuras Somabejas viesnīcas Ēģiptē varat doties uz Mons Claudianus un Mons Porphyrites karjeriem, kur tika iegūts porfīrs un granīts.

Laivu braucienā Jūs varat doties uz Abu Nachish salu, ko ieskauj koraļļu rifs. Interesanti būs pastaigāties pa Karaļu ieleju, kas sastāv no kapenēm seno Tēbu klintīs. Jūs varat doties uz Luksoru, lai saprastu, kā senās Ēģiptes pilsēta izskatījās no iekšpuses, aplūkot milzu statujas – Mnemonu Kolosus smilšu vidū, doties uz Svētā Pāvila klosteri, kas tika uzcelts ap alu, kurā svētais dzīvoja apmēram 100 gadus.