banner

Aviokompānijas noteikumi

Mavi Gök Airlines (MGA)

Mēs lidojam uz Turciju, visu iemīļoto galamērķi, ar aviokompāniju Mavi Gök Airlines (MGA), kas ir ANEX Tour grupas baviokompānija, oficiālā tīmekļa vietne https://mga.aero.

MGA ir atbildīga par pasažieru drošu iekāpšanu un bagāžas pārvadāšanu. Standarta bagāžas norma vienam pasažierim ir norādīta ceļošanas dokumentos. Lūdzu, iepazīstieties ar turpmāk sniegto noderīgo informāciju.

Standarta / bezmaksas bagāža

Visos MGA reisos bērniem un pieaugušajiem pasažieriem parasti ir atļauts pārvadāt 20 kg bagāžas (vai biļetē norādīto bagāžas limitu) un vienu 6 kg rokas bagāžu vienam pasažierim bez maksas, ja nav norādīts citādi.

Ja pasažierim piešķirtā bezmaksas bagāžas norma tiek pārsniegta, virsnormas bagāža tiek pieņemta pēc tam, kad pasažieris par virsnormas bagāžas daudzumu samaksā papildu maksu.

Rokas bagāža

Papildus personīgajām mantām, ko pasažieris ved līdzi, par rokas bagāžu uzskata tikai to bagāžu, ko viņš/viņa vedīs līdzi salonā. Rokas bagāžas svars nedrīkst pārsniegt 6 kg, un tās izmēri nedrīkst pārsniegt 55 x 40 x 20 cm. Pasažieriem reģistrācijas laikā ir jāuzrāda rokas bagāža pilnvarotajam personālam. Rokas bagāžai jābūt marķētai ar birku "Rokas bagāža". Papildus bezmaksas bagāžai katrs pasažieris var bez maksas pārvadāt turpmāk uzskaitītos priekšmetus:

PERSONĪGO MANTU VEIDS SIMBOLS IZMĒRI
Rokas soma 55 x 40 x 20 cm
Neliela kamera, fotoaparāts vai binoklis 55 x 40 x 20 cm
Planšetdators, klēpjdators 55 x 40 x 20 cm
Bērnu ratiņi Maisa tips max. 70 x 30 cm Araba tipi max. Bērnu ratiņi max. 40 x 40 cm
Lietussargs  90 cm
Bērnu aprūpes soma  
Bērnu pārtika (lietošanai lidojuma laikā)  
Šķiltavas (izņemot šķiltavas, kas nav ieroču formā un nav ar zilu liesmu).  
Sega, mētelis vai lakats  
Bērnu kruķi (1 pāris)  
Insulīna adata, speciāla pārtika vai citas protēzes (kas pasažierim var būt nepieciešamas lidojuma laikā).  

MGA lidojumos uz salonu drīkst ņemt tikai šķidrumus, kas atbilst noteiktiem tilpuma ierobežojumiem. Šie šķidrumi var būt želejas, pastas vai losjona veidā. Piemēram, zobu pasta, matu želeja, dzēriens, zupa, smaržas, skūšanās putas, dezodorants. Šķidrus un želejveida produktus, piemēram, kopšanas un kosmētikas līdzekļus, var pārvadāt rokas bagāžā, ja vien tie atbilst šādiem nosacījumiem:

  • Šķidri vai līdzīgi produkti nedrīkst pārsniegt 100 ml.
  • Rokas bagāžā pārvadājamo šķidro vielu/produktu kopējais daudzums nedrīkst pārsniegt 1 litru, un tie jāpārvadā drošos, aizsargājošos un caurspīdīgos plastmasas maisiņos, kurus var aiztaisīt pret izliešanu.

Lielgabarīta bagāža un lielizmēra bagāža 

MGA nodrošina, ka lieko bagāžu, kuras izmērs un/vai svars pārsniedz pasažieriem piešķirto bezmaksas bagāžas limitu, par maksu pārvadā salonā vai kravas nodalījumā.
Pasažierim piederošās 1 bagāžas vienības standarta izmēru (platums + garums + augstums) summai jābūt 158 cm. Bagāžu, kas ir smagāka vai neatbilst norādītajiem izmēriem, uzskata par "lielizmēra" bagāžu. Pasažierim piešķirtā bagāžas norma nedrīkst pārsniegt 32 kg, pat ja ir samaksāta maksa par virsnormas bagāžu. Bagāža, kas pārsniedz 32 kg, tiks uzskatīta par "kravu", un tai tiks piemērota kravas procedūra.

Sporta aprīkojums 

Pasažieri par maksu var ņemt līdzi sporta inventāru, ko viņi vēlas pārvadāt ceļojuma laikā, ja iepriekš veic rezervāciju.

Pasažieriem uz sporta inventāra, ko viņi nodos MGA pirms reģistrācijas, jābūt uzlīmēm ar savu personisko informāciju (vārds, uzvārds, mobilais tālrunis u. c.), un pie reģistrācijas letes pasažierim tas jānogādā iepakots tā, lai novērstu jebkādu šāda inventāra bojājumu.

Sporta inventārs neietilpst pasažierim piešķirtajā bezmaksas bagāžas daudzumā, un par to ir jāmaksā papildu maksa. Šī maksa tiek iekasēta saskaņā ar nosacījumiem, kas minēti pieteikumā par virsnormas bagāžu. Sporta inventāru, kas sver vairāk nekā 32 kg, sadala divās vai vairāk daļās, un par katru daļu maksā atsevišķi, un to pārvadā kravas nodalījumā.

Mājdzīvnieki 

Par pasažierim piederošiem mājdzīvniekiem, kurus paredzēts pārvadāt kopā ar pasažieri, pirms lidojuma ir jāpaziņo MGA un jāveic rezervācija. Pēc MGA apstiprinājuma saņemšanas vajag iesniegt zemāk norādītos dokumentus, kas ir nepieciešami mājdzīvnieku pārvadāšanai par maksu:

  • Pase vai oficiāla veterinārā/veterinārārsta izsniegta apliecība (tajā jānorāda tādi dati kā dzīvnieka identitāte, vārds, uzvārds, adrese, tālruņa numurs, apraksts un informācija par dzīvnieka veselību),
  • kaķu un suņu vakcinācijas protokols ar identifikācijas datiem (vakcinācija pret trakumsērgu un periodiskas vakcinācijas),
  • trakumsērgas antivielu titrēšanas tests,
  •  ieceļošanas atļauja un citi nepieciešamie dokumenti, kas atšķiras atkarībā no ceļojamās valsts (piemēram, dzīvniekam nepieciešamās asins analīzes, veterinārais veselības sertifikāts
Priekšmeti, ko var pārvadāt pasažieris: Reģistrētajā bagāžā Rokas bagāžā Pasažiera pavadībā Simbols
Alkoholiskie dzērieni ar alkohola saturu vairāk nekā 24%, bet mazāk nekā 70%. Alkoholiskos dzērienus drīkst pārvadāt, ja to kopējais neto daudzums uz vienu pasažieri nepārsniedz 5 litrus un ja alkoholiskie dzērieni ir traukos, kuru tilpums nepārsniedz 5 litrus.
Bagāža ar litija akumulatoriem *Neizņemami akumulatori. Baterijas nedrīkst saturēt vairāk par 0,3 g litija metāla vai vairāk par 2,7 Wh litija jonu baterijām; *Atņemamas baterijas. Baterijas jāizņem, ja bagāža ir jāpārbauda. Izņemtās baterijas jānes salonā.
Droni ar litija baterijām (aizsargātām vai atdalītām) (Nepieciešams apstiprinājums.)
Radioizotopiskie elektrokardiostimulatori vai citas ierīces, tostarp ierīces, ko darbina ar litija baterijām, kuras implantē cilvēkam vai nēsā ārēji.
Litija baterijas, ieskaitot rezerves/tušas, portatīvie lādētāji (powerbank), Sīkāku informāciju sk. sadaļā Akumulatori, rezerves/tukši
Elektroniskās cigaretes e-cigaretes, kurās ir baterijas (tostarp e-pūres, e-tūbiņas, citi personīgie iztvaicētāji), ir jāaizsargā atsevišķi, lai novērstu nejaušu aktivizēšanos (sk. IATA DGR 2.3.5.8.2.).

Maksa par papildus bagāžu

KATEGORIJA MAKSA PAR PAPILDUS BAGĀŽU
Lielgabarīta bagāža (0 - 6 stundu lidojums) 5 €/1 KG
Lielgabarīta bagāža (vairāk nekā 6 stundas lidojuma) Lielgabarīta bagāža tiek aprēķināta kā:  
Suņus un kaķus drīkst pārvadāt lidmašīnas salonā kā rokas bagāžu tikai šim nolūkam paredzētā somā, konteinerā vai būrī (55 x 40 x 20 cm) maks. 6 kg  5 €/1 KG
Velosipēds līdz 20 kg 40 €/1 GB.
Velosipēds no 20-50 kg 80 €/1 GB.
Makšķerēšanas aprīkojums līdz 30 kg 35 €/1 GB.
Vindsērfings līdz 20 kg 45 €/1 GB.
Kaitsērfs, veikbords, izpletnis un paraplans līdz 20 kg 30 €/1 GB.
Kanoe līdz 20 kg 55 €/1 GB.
Niršanas aprīkojums līdz 20 kg, maks. 190 x 75 x 65 cm niršanas aprīkojuma komplekts 50 €/1 GB.
Gumijas laiva līdz 20 kg 45 €/1 GB.
Snovborda aprīkojums līdz 20 kg 30 €/1 GB.
Slēpju un ar tām saistītā ekipējuma (zābaki, slēpošanas brilles, ķivere, speciālais apģērbs utt.) ekipējums nedrīkst pārsniegt 20 kg. Ja tas pārsniegs, par to tiks iekasēta maksa kā par virsnormas bagāžu. 40 €/1 GB. 
Golfa inventārs līdz 20 kg (golfa nūja un soma golfa kurpju pārim) 50 €/1 GB.
Nūjošanas nūjas līdz 20 kg 25 €
Skūteris līdz 20 kg 25 €/1 GB.
Īsie dēļi / Water Surf ; 292 cm garums 60 cm platums 30 €/1 GB.
Nepilngadīgais bez pavadības (UM) 50 €