banner

Šarm El Šeiha

ŠARM EL ŠEIHA

Kopējā informācija

Šarm El Šeiha tiek uzskatīta par populārāko kūrortu Sinaja piekrastē Eiropas līmenī.

Tulkojumā no arābu valodas Šarm El Šeiha izklausās kā "King`s Bay" vai "Sheikh`s Bay". Pilsētas ģeogrāfiskais novietojums ir diezgan unikāls: dienvidrietumos tā robežojas ar Ras Mohammed jūras nacionālo parku, ziemeļaustrumos – ar Nabkas nacionālo rezervātu, ziemeļrietumos to no vējiem un sliktiem laikapstākļiem pasargā majestātiskā kalnu grēda Sinaja kalni, un dienvidaustrumos to apskalo Sarkanā jūra.

Attīstītā kūrorta infrastruktūra piedāvā plašu, jebkuras kategorijas un koncepcijas, viesnīcu klāstu, kā arī daudz izklaides katrai gaumei: tenisa korti, minigolfa klubi, izjādes ar zirgiem, vindsērfings, izpletņlēkšana, kartings u.c.

Zemūdens niršana

Vietējās piekrastes galvenā iezīme ir piekrastes tuvumā esošie koraļļu rifi, tāpēc snorkelēšanu un niršanu var veikt jebkurā pilsētas vietā. Niršanai tūristus nereti ved uz Ras Mohammed dabas rezervātu – šeit var aplūkot krāsainus koraļļus, barakudas, Napoleona kuprīšus, rajas, murēnas, kā arī vietas ar nogrimušiem kuģiem un lidmašīnām.

Bērniem 

Atpūtai Šarm El Šeiha ir savas īpatnības. Tieša ieeja ūdenī no krasta ir tikai dažās pludmalēs, citās jākāpj ūdenī lejā no pontona. Taču atpūta brīvdienās ar bērniem ir droša – pludmalēs bērniem paredzētas atsevišķas zonas, kā arī piepūšamie peldbaseini un atrakcijas. Viesnīcās ir miniklubi, peldbaseini un rotaļu laukumi, strādā animatori. Ārpus viesnīcas Jūs varat apmeklēt ūdens atrakciju parku un delfināriju ar Fun Town atrakciju parku.

Ko redzēt 

Ceļojums uz Šarm El Šeihu garantē atvaļinājumu, kas neaprobežojas tikai ar pludmali un jūru. Pilsētā ir vērts apmeklēt Papirusa muzeju un Tutanhamona muzeju, apskatīt El Mustafa mošeju.

Iegādājoties ekskursiju uz Šarm El Šeihu, varat paļauties uz jautru naktsdzīvi, kas galvenokārt piesaista jauniešus. Pilsētā ir daudz diskotēku, tostarp slavenā Le Pacha un Hard Rock Cafe. Ir vērts ieskatīties izklaides kompleksā Soho Square, kur neieskaitot diskotēkas ir slidotava, ledus bārs un liels veikalu skaits.

Ekskursijas 

Brīvdabas atpūtas cienītājiem ieteicams doties uz Ras Mohammed ar mangrovju džungļiem uz zemes un koraļļu džungļiem zem ūdens. Jums obligāti ir jāredz arī Gizas piramīdas, doties uz vakariņām pie beduīniem, jābrauc ar kvadracikliem vai kamieļiem tuksnesī.