banner

Marsa Alam

MARSA ALAM

Vispārīgā informācija

Marsa Alam ir neliela kūrortpilsēta pie Sarkanās jūras, agrāk parasts zvejnieku ciemats. Atrodas 271 km attālumā uz dienvidiem no Hurgadas.

Kūrorts noteikti novērtēs niršanas entuziasti. Senatnīgie koraļļu rifi un bagātīgā fauna ir pelnījuši apbrīnu. Tuksnesis šajā apgabalā ir kalnains, ideāli piemērots safari ar kvadracikliem.

Klimats

Marsa Alam ir tropiski sauss klimats. Gaisa temperatūra dienā no novembra līdz aprīlim svārstās starp +21-30 °C, no maija līdz oktobrim temperatūra ir +30-35 °C. Ūdens temperatūra vasarā sasilst līdz +27-30 °C, bet ziemā – +22-23 °C.

Marsa Alam var būt diezgan vējains. Vasarā vēji ienes patīkamu vēsumu, bet ziemā kūrortā var būt nedaudz vēss. Ieteicams ziemas brīvdienām izvēlēties viesnīcas līčos.

Niršana

Tāpat kā vairums citu Ēģiptes galamērķu, Marsa Alam piedāvā lieliskus apstākļus niršanai un snorkelēšanai. Šeit tiek radīti visi apstākļi niršanai ar akvalangu.
Rifi sākas dažus metrus no krasta, un to ir pietiekami daudz, lai izbaudītu zemūdens pasauli. Ja ar to nepietiek, jums vajadzētu izmantot reģionā esošo lielo niršanas centrus.

Ieteicamās niršanas vietas:

  • Elfinstonas rifs ir viena no slavenākajām niršanas vietām pasaulē. Tas atrodas 27 km attālumā no Marsa Alam krasta un ir viens no labākajiem koraļļu rifu apgabaliem Sarkanās jūras dienvidu daļā. Elfinstounas rifs atrodas ļoti dziļā ūdens zonā. Šeit var vērot barakudas, kā arī redzēt haizivis. Ja baidāties no niršanas ar akvalangu, tad varat izvēlēties izbraukšanu ar batiskafu ar panorāmas logiem.
  • Svētā sala John`s (daudz niršanas vietu; piemērota gan iesācējiem, gan profesionāļiem), Zabargad (lieliska vieta “drifta” niršanai), Rocky (koraļļu rifs salu ieskauj no visām pusēm, ir pietiekami spēcīgas straumes, kas piesaista rifu haizivis, haizivis, āmurgalvas haizivis, delfīnus, mantarajas un bruņurupučus).

Ekskursijas

Atpūta Marsa Alam sniedz iespēju apmeklēt Asuānas pilsētu, kas atrodas pasaulē garākās upes – Nīlas – krastos. Šeit ir vērts apmeklēt Elephantine salu, kur atrodas senākie Khnum tempļa fragmenti, kas datēti ar Vidējo karalisti. Asuānas apkārtne ir pazīstama ar saviem tempļu kompleksiem, starp kuriem ir Fila salas tempļi (sala ir iekļauta UNESCO aizsardzībā kā Pasaules mantojuma vieta).

Ir vērts apmeklēt arī gleznaino Wadi Hammamat ieleju, kur ir saglabājušies klinšu gleznojumi, kuriem pasaulē nav nekā līdzīga, un vecākie uzraksti datēti ar 2321. gadu pirms mūsu ēras.

Ekstrēmo sporta veidu cienītāji var doties moto safari ar kvadracikliem tuksnesī.