banner

Krabi

KRABI

Vispārīgā informācija

Krabi province atrodas Taizemes dienvidos, Andamanu piekrastē, 170 km uz austrumiem no Puketas un 800 km uz dienvidiem no Bangkokas. Tajā ietilpst kontinentālā daļa, 10 lielas un daudzas mazas salas.

Neskatoties uz aktīvu tūrisma infrastruktūras attīstību, daba šeit ir saglabājusi savu sākotnējo skaistumu. Tā ir kaļķakmens klinšu pasaule, ko ierāmē baltas pludmales, mežu kalni, mangrovju audzes, alas, karstie avoti un koraļļu rifi.

Klimats

Krabi provincē valda subekvatoriāls musonu klimats. Gada vidējā gaisa temperatūra svārstās no +27 līdz +29 °C, lietus sezona sākas maijā un ilgst līdz novembrim. Vislabvēlīgākais laiks atpūtai ir no novembra līdz aprīlim.

Kurš atpūšas 

Šī ir īsta paradīze ūdens sporta un ekotūrisma cienītājiem. 

Katru gadu Krabi kļūst par svētceļojumu vietu tūkstošiem ūdenslīdēju. Lielajās viesnīcās ir sporta centri, kas palīdzēs ne tikai profesionāļiem, bet arī iesācējiem. 

Īpašu uzmanību pelna braukšana ar kajaku paslēptajās lagūnās un ūdens alās, kā arī braucieni ar ātrlaivu uz karsta salām. 

Ekskursijas Krabi ir lieliska iespēja alpīnisma cienītājiem. Province ir Taizemes kalna kāpšanas galvaspilsēta. Kaļķakmens klintis un alas piesaista kāpējus no visas pasaules. 

Šī vieta ir piemērota arī ģimenēm. Kopā ar bērniem varat apmeklēt Brill’s Fishing & Water Park zivju audzētavu, piedzīvojumu parku Fun Park un ūdens centru ar akvaparku. 

Niršana 

Kūrorts ir lieliski piemērots niršanai ar akvalangu. Reģionā viss ir labvēlīgs niršanai: daudzkrāsaini koraļļu rifi (tie ir vieni no skaistākajiem pasaulē), ūdens temperatūra (vidēji no +27 līdz +30 °C, atkarībā no sezonas), laba redzamība ūdenī (vismaz 30 metri, un dažviet tā var sasniegt 50 metrus), nav lielas straumes lielākajā daļā niršanas vietu. 

Ieteicamās niršanas vietas:

  • King Cruiser ir pasažieru prāmis ar kopējo garumu 87 metri 30 metrus zem ūdens, netālu no Phi Phi salām. Uz vietas var redzēt barakudas, murēnas, jūras čūskas.
  • Anemone rifs ir vieta, kur King Cruiser avarēja 1997. gadā. 

Ekskursijas 

Viena no visvairāk apmeklētajām vietām provincē ir Tīģera templis, kas tiek uzskatīts par galveno cilvēka radīto Krabi apskates objektu.

Ievērības cienīgs ir Khlong Thom ūdenskritums, Railay pussala, kuru ieskauj augstas klintis un dzidra tirkīza jūra, Bambusa sala, Khao Khanap Nam stalaktītu alas.