banner

Dahab

DAHAB

Vispārīgā informācija

Dahaba ir neliela pilsēta, kas atrodas 100 km attālumā no Šarm El Šeihas Akabas līča krastā. Šis kūrorts ir īsta paradīze ūdens sporta cienītājiem. Nirējus no visas pasaules piesaista dziļā niršana un Sarkanās jūras skaistums, un garantētais vējš padara Dahabu par ideālu galamērķi kaitniekiem un vindsērfotājiem.

Klimats

Ir zināms, ka Sinaja pussala tūristus piesaista ar siltu laiku. Temperatūra ziemā šeit ir ļoti patīkama – + 20-25 °С, un, tuvojoties pavasarim, tā pakāpeniski paaugstinās.

Ekskursijas

Dahabas tuvumā ir daudzas interesantas vietas, kuras ir vērts apmeklēt. Tas ir Svētās Katrīnas klosteris, kur tradicionāli ierodas svētceļnieku pūļi, Baltais un Krāsainais kanjons, kas izveidojušies divu zemestrīču rezultātā (interesanti, ka atkarībā no saules stariem šīs klintis ir izrotātas ar visas varavīksnes krāsām), nacionālie parki un rezervāti, slavenais Zilais caurums (Blue Hole), kas pazīstams kā viena no unikālajām zemūdens pasaules vietām.

Lai izpētītu vietējo iedzīvotāju dzīvi un kultūru, ir vērts apmeklēt Ras-a-Sātana beduīnus, kur cilvēki joprojām neizmanto elektrību un citus civilizācijas sasniegumus.

Niršana

Kūrorts noteikti ir piemērots niršanas un snorkelēšanas cienītājiem: visā jūras piekrastē ir rifi un bagāta fauna. Iespējams, slavenākā niršanas vieta Dahabā ir Blue Hole. Tā ir nirēju un brīvo nirēju meka no visas pasaules, ar neticami skaistiem koraļļu rifiem un gandrīz 100 m dziļumu, kas ļauj redzēt dziļjūras iemītniekus.

Niršanai un snorkelēšanai ieteicamās pludmales: Lighthouse, Zušu dārzs.

Vērts atzīmēt, ka Dahabā ir ideāli apstākļi kaitsērfingam: daudzviet ir sekli ūdeņi iesācējiem un daudzas vējainas dienas treniņiem.