banner

Krēta

KRĒTA

Herakliona

Lielākais Krētas salas rajons, ko ieskauj divas kalnu grēdas Ida un Diktis, galvenais mūsdienu dzīves centrs uz salas. Heraklionas pilsēta – Krētas administratīvais centrs, tika nosaukta sengrieķu mitoloģijas varoņa Herkulesa vārdā. Heraklionas pilsētas gleznaino apkārtni novērtēs ikviens tūrists. Nogāzes, kas paceļas virs jūras, lekni vīnogulāju un olīvkoku dārzi, greznas pludmales, lieliska infrastruktūra un bagāts kultūras mantojums padara šo reģionu īpaši pievilcīgu tūristiem.

Herakliona ir ideāla vieta tiem, kas uzskata, ka labāk apvienot pludmali un aktīvās brīvdienas, kam patīk bagātīgas ekskursiju programmas un pilsētas apskates objektu apskats. Šeit jūs redzēsiet izcilu pilsētas ainavas un Krētas faunas dabas bagātību apvienojumu, gleznaino ciematu un apkārtnes šarmu, alas un ielejas.

Pati Heraklionas pilsēta ir salas galvaspilsēta un piedāvā lieliskas piekrastes un pilsētas viesnīcas, plašu izklaides un rosīgu sadzīvi, īpaši valsts un reliģisko svētku laikā. Liels skaits naktsklubu, diskotēku, veikalu, bāru un kafejnīcu, kas ir lieliski piemērots arī jauniešu atpūtai.

Klusas un relaksējošas brīvdienas jāmeklē Malijas pilsētā. Smilšainās pludmales un piekrastes ūdeņi atbilst augstiem kvalitātes standartiem, tāpēc atpūtnieki šeit ierodas peldēties, sauļoties un nodarboties ar ūdens sporta veidiem. Arī Kokkini Hani piemērotas relaksējošām brīvdienām, tā būs labākā izvēle tūristiem ar bērniem. Tās tuvumā atrodas ūdens atrakciju parks Water World, un pludmales ar smalkām smiltīm nodrošina ērtu ieeju jūrā. Amudara ir piemērota gan jauniešiem, gan ģimenēm. Plašas smilšu pludmales un ūdens sporta centrus organiski papildina naktsklubi, diskotēkas un bāri. Prasīgiem tūristiem ieteicams pievērst uzmanību Agia Pelagia kūrortam, kur atrodas augstas klases viesnīcas, bet gar pludmali ir skaista promenāde ar restorāniem un krodziņiem.

Ierašanās notiek starptautiskajā lidostā. Nikos Kazantzakis (Herakliona), kas atrodas dažu kilometru attālumā no pilsētas centra.

Reģionam ir raksturīgs Vidusjūras maigais klimats, ar karstām un sausām vasarām. Vidējā gaisa temperatūra vasarā svārstās no +27°С līdz 30°С, ūdens sasilst līdz +26°С.

Heraklionas skaistās smilšu pludmales, ko apskalo dzidri zilie jūras ūdeņi, ir lieliski piemērotas gan pludmales atpūtai, gan aktīvai atpūtai. Iespējas nodarboties ar ūdens sporta veidiem, ik gadu priecē sporta tūristus.

Herakliona un tās apkārtne pamatoti tiek uzskatīta par Krētas pērli, pateicoties tās kultūras un arheoloģiskajiem pieminekļiem. Šo zemju vēsture aizsākās pirms vairāk nekā divsimt tūkstošiem gadu, un saskaņā ar jaunākajiem izrakumiem šīs vietas bija apdzīvotas neolīta laikmetā. Ekskursiju programmu laikā tūristi varēs gremdēties novada pagātnē un pastaigāties pa pagātnes laikmetu ceļiem. Grieķijas viesiem noteikti vajadzētu apmeklēt Vēstures un Arheoloģijas muzejus, kuros glabājas Mīnojas kultūras dārgumi un bagātīga Krētas teritorijā atrasto unikālu priekšmetu kolekcija. Abi muzeji atrodas salas galvaspilsētā. Spēcīgi aizsargmūri ap pilsētu (16. gs. ēkas), strūklakas, kas rotātas ar izgrēbtiem ģerboņiem – tas viss ir Venēcijas laikmeta mantojums.

Mēs iesakām atpūsties Heraklionas kūrortos visu kategoriju tūristiem, īpaši aktīviem viesiem, kuri vēlas iepazīties ar mūsdienu Krētas kultūru un sadzīvi.

Hanija

Zaļākā salas teritorija ar "Balto kalnu" kalnu grēdu, klāta ar ciprešu mežiem, kas atgādina Krētas floru Mīnojas laikos. Hanija ir senā salas galvaspilsēta, kas harmoniski apvieno labirinta joslas un ēkas Venēcijas un Osmaņu arhitektūras stilā un neoklasicisma ēku eleganci, plašas alejas un skaistus laukumus. Hanija un tuvējie kūrorta ciemati (Agia Marina, Platanias, Gerani) ar smilšainajām pludmalēm un mājīgām viesnīcām, šķiet, ir radīti tiem, kas mīl relaksējošu atpūtu leknas veģetācijas ieskautā un dod priekšroku vecajām Venēcijas pilsētām ar šaurajām ieliņām.

Ierašanās notiek Heraklionas lidostā. Attālums no lidostas līdz Hanijas viesnīcām ir 145 km, kopējais ceļojuma laiks vidēji ir gandrīz trīs stundas.

Hanijas kūrortu klimats ir mērens Vidusjūras klimats, maigs un labvēlīgs atpūtai. Vasarā vidējā gaisa temperatūra svārstās no +25–30 °С, ūdens sasilst līdz +25 °С. Sezonas laikā nokrišņi ir reti.

Daudzus kilometrus no Hanijas,  pludmales pārsvarā ir smilšainas, ar līčiem bagātas. Oļu pludmales atrodas Hanijas dienvidos Lībijas jūras krastā. Šī reģiona slavenākā pludmale – Elafonisi – atrodas Krētas tālākajā rietumu daļā. Apbrīnojamā smilšu rozā krāsa padara šo pludmali unikālu.

Ieteicams relaksējošām ģimenes brīvdienām ar bērniem.

Retimno

Viens no viesu iecienītākajiem Krētas reģioniem – Retimna – robežojas rietumos ar Hanijas reģionu, austrumos ar Heraklionu, no ziemeļiem to apskalo Krētas jūra, bet no dienvidiem -  Lībijas. Skaisto ostas pilsētu Retimnu uzcēla venēcieši, un tagad tā ir attīstīts tūrisma centrs. Tā ir pazīstama ar plaša mēroga festivāliem vasarā un aktīvo naktsdzīvi. Bali kūrorts ir slavens ar labu makšķerēšanu, ciematā ir daudz veikalu un tavernu, un laivinieki gaida tūristus vietējā ostā, kur var ceļot gar krastu. Reģiona prestižākais kūrorts ir Agia Galina. Šeit ir skaistas viesnīcas un pansijas, restorāni, tavernas, diskotēkas, kā arī lieliskas pludmales. Daži avoti, zināmu apsvērumu dēļ,  Retimnu sauc par "Krētas dvēseli". Pilsēta ir kūrorts, un tās apkārtne ir saglabājusi savu venēcisko izskatu, daudzas apskates vietas un savu īpašo romantisko aromātu.

Ierašanās notiek Heraklionas lidostā. Attālums no lidostas līdz Retimnas viesnīcām ir 78 km, kopējais ceļojuma laiks vidēji ir gandrīz 1,5 stundas.

Retimnas klimats ir mērens Vidusjūras klimats, vasara ir silta un gara. Vasarā vidējā gaisa temperatūra ir ap +27 °C, ūdens sasilst līdz +25 °C.

Retimnas ziemeļu krasts ir bezgalīga smilšaina pludmale, kas stiepjas 16 km garumā.